۶ ویژگی محیط کاری ناسالم

نویسنده : نویسنده جمعه 4 خرداد 1397 10:00 ق.ظ  •   


ماهنامه معیشت: آیا تاکنون در محل کارتان احساسی شبیه به راه رفتن روی پوسته تخم مرغ داشته اید؟ احساس این که نظرات شما هیچ اهمیتی ندارند، احساس ترس از اشتباه کردن و قرار داشتن در محیطی ترسناک و تهدیدآمیز. به احتمال زیاد اگر شما هر روز پس از برگشتن به خانه درباره محیط کار خود نق بزنید، زمان آن فرارسیده است که درک کنید محل کارتان محلی وحشتناک و افتضاح است. مطمئن نیستید؟ در این جا شش راهکار مطمئن برای پی بردن به نامناسب بودن محیط کار وجود دارد:

رییس شما به طرز عجیب و غریبی شما را کنترل می کند

این شخص جزییات امور را به شدت مدیریت می کند. موقعیت برای شما خفقان آور و تحمل ناپذیر است؛ زیرا او می خواهد همه تصمیم گیری ها را کنترل کند. او به اعضای گروه اطمینان ندارد و هیچ کس را جانشین خود قرار نمی دهد. هیچ اتاقی برای جلسات گروهی وجود ندارد، چون سبک مدیریت او مستبدانه است. در این دیکتاتوری خلاقیت و آموختن چیزهای جدید غایب است. شما باید فقط دستورات او را انجام دهید و نتیجه را به او گزارش کنید.

شش ویژگی برای محیط کاری ناسالم

افراد مدام یکدیگر را سرزنش می کنند

در فرهنگ ما همیشه به ما گفته اند: «از هر دستی بدهی از همان دست پس می گیری». در ادارات بسیار مشاهده می کنیم که کارمندان بقیه را سرزنش می کنند. پس اگر ما نیز این کار را انجام می دهیم، باید منتظر باشیم بقیه هم همین رفتار را با ما داشته باشند. پس اگر در محل کار با این وضعیت مواجه اید و شما هم در این معرکه گرفتار شده اید، بهترین واکنش این است که خود را از این جو بیرون بکشید و سعی کنید موضوع را شخصی نکنید، با تمام تلاش به کارتان ادامه دهید، واقعیت را بگویید و هر کاری را که انجام دادید به صورت مستند ثبت کنید.

شما نمی توانید به دیگران اعتماد کنید، بلکه می توانید آن ها را متهم کنید

در محیطی سرشار از بی اعتمادی و دوز و کلک، جایی که هر یک از کارکنان سایرین را در نظر مدیر تخریب می کند، بروز دادن اطلاعات و شفاف کار کردن ناممکن است. در این محیط رقابتی ناسالم، امنیت شغلی را نمی توان پیش بینی کرد. اعتماد به همکاران خطرناک است، زیرا آن ها ممکن است دشمن شما باشند. در این صورت تنها می توانید به مدیر اعتماد کنید. شما باید رزومه خود را مرتب به روزرسانی کنید، زیرا اگر دیگران درباره شما بدانند، ممکن است شغلتان را از دست بدهید.

شایعه پراکنی اخلاق را نابود می کند

شما می دانید چه کسانی به این کار علاقه دارند. کارمندانی که حس می کنند لیاقت بیشتری دارند یا از کارشان ناراضی اند یا آن هایی که سیری نزولی داشته اند. این افراد سریعا به شایعات دامن می زنند و در تصمیم گیری های نادرست به سرعت رهبری جمع را به دست می گیرند. این افراد ویروس خود را به بقیه کارکنان نیز منتقل کرده و از سایرین استفاده ابزاری می کنند و نیز درباره افراد تازه وارد حس بدی به شما القا می کنند.

محیط کار سرشار از نفاق و دورویی است

آیا تاکنون دیده اید برخی از افراد برای کسب محبوبیت به شدت نزد مدیران چاپلوسی و پاچه خاری می کنند؟ شما چنین افرادی را خوب می شناسید. آن ها از راه درست منحرف می شوند. پا را زا حد و مرز خود فراتر می گذارند. با مدیر دوست می شوند و در امور مدیریتی نفوذ کرده و آن ها را تحت کنترل خود در می آورند. چیزهایی مانند افزایش حقوق، آموزش های اضافی، ساعات اضافه کاری و اموری که هیچ کس دیگری از آن ها خبر ندارد و نمی تواند آن موقعیت هار ا بگیرد. نگاهی به کسانی که بیش از سایر همکاران با مدیر معاشرت دارند و بیش از حد معمول با او وقت می گذارند بیندازید. چرخ زندگی آن ها بهتر از دیگران می گردد، زیرا آن ها نزد مدیر محبوب ترند.

با افراد و کارکنان مثل اشیا برخورد می شود

گاهی از دیدگاه مدیران ارشد کارمندان به منزله زنبورهای عسل کارگر تلقی می شوند و به نظرات، رفاه و بهبود سطح زندگی آن ها هیچ اهمیتی داده نمی شود یا این که به آن ها به چشم عوامل هزینه زا نگاه می شود تا سرمایه های یک سازمان. این کار باعث می شود که شور و شوق برای استخدام در آن سازمان بی انگیزگی، فرار از مسئولیت، استرس و فرسودگی تبدیل شود.لینک منبع

مطلب ۶ ویژگی محیط کاری ناسالم در سایت مفیدستان.آخرین ویرایش: - -

میوه‌های توت‌مانند و انگور ممکن است به سلامت ریه کمک کنند

نویسنده : نویسنده جمعه 4 خرداد 1397 09:35 ق.ظ  •   میوه‌های توت‌مانند و انگور ممکن است به سلامت ریه کمک کنند


دانش > پزشکی – همشهری آنلاین:
یک بررسی جدید نشان می‌دهد افزودن انگور و میوه‌های توت‌مانند به رژیم غذایی‌ راهی خوب برای بهبود سلامت ریه است.

به گزارش هلث‌دی پژوهشگران می‌گویند افرادی که بیشترین مقدار میوه‌های حاوی نوع خاصی از فلانووئیدها به نام آنتروسیانین‌ها هستند، می‌خورند با افزایش سن بهترین کارکرد ریه را دارند.

آنتروسیانین‌ها به مقدار زیاد در میوها و سبزی‌های با رنگ تیره مانند انگور قرمز، بلوبری و سیب‌زمینی بنفش یافت می‌شوند.

ونسا گارسیا- لارسن استادیار تغذیه انسانی در دانشکده بهداشت عمومی بلومبرگ در بالتیمور و سرپرست این بررسی می‌گوید: «رژیم غذایی غنی از این سبزی‌ها و میوه‌ها به حفاظت ریه‌ها در برابر عوامل آسیب‌رسان، حفظ کارکرد آنها و کاهش خطر دچار شدن به بیماری‌های تنفسی در سنین بالا کمک می‌کند.»

به گفته او افراد در ۳۰ سالگی به اوج ظرفیت ریوی‌شان می‌رسند.

گارسیا لارسن می‌گوید: « پس از این زمان، در همه افراد کارکرد ریه به آهستگی شروع به کاهش می‌کند. سرعت این کاهش از شخصی به شخص دیگر متفاوت است و به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله سیگار کشیدن، فعالیت جسمی، قرارگیری در معرض مواد آلاینده و دچار بودن به بیماری‌های دیگر.»

به گفته او، بررسی‌های پیشین نشان داده‌اند که غذاهای فراوری‌شده مانند گوشت‌های فراوری‌شده با افت سریع‌تر کارکرد ریه ارتباط دارند.

اما این بررسی جدید نشان داد در افرادی که مقدار زیادی میوه‌ها و سبزی‌های با رنگ تیره می‌خورند، در مقایسه با افرادی که مقدار کمتری از این مواد غذایی غنی از آنتروسیانین می‌خورند، سرعت کاهش کارکرد ریه کمتر است.

به گفته این پژوهشگران این کاهش سرعت زوال کار ریه حتی پس از در نظر گرفتن عوامل مهم دیگر مانند سیگار کشیدن و سن همچنان آشکار داشت.

البته این بررسی فقط برای یافتن همراهی طراحی شده بود و نمی‌تواند رابطه سببی را ثابت کند.

کارشناسان می‌گویند نشان داده شده است که آنتروسیانین‌ها به عنوان مواد آنتی‌اکسیدان و ضدالتهابی واقعا اثرات مثبت بهداشتی دارند.

این بررسی برروی ۴۶۳ بزرگسال از نروژ و انگلیس انجام شد که میانگین سنی‌شان ۴۴ بود.

نتایج این بررسی نشان می‌داد که ظاهرا میوه‌ها و سبزی‌های با رنگ‌دانه‌های تیره در افرادی که هرگز سیگار نکشیده بوند یا سیگارشان را ترک کرده بودند، بیشترین سودمندی را دارند.

سم موجود در دود سیگار ممکن است مختل شدن توانایی اثر ضد التهابی یا آنتی‌اکسیدان این رنگدانه‌ها شود.لینک منبع

مطلب میوه‌های توت‌مانند و انگور ممکن است به سلامت ریه کمک کنند در سایت مفیدستان.آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات